2024.04.26
Lengyel Roland

Zagreb 2024 World Boccia Challenger - Interjú Nagy Viviennel

Elkezdődött a 2024. évi versenyszezon válogatottjaink részére, melynek első fecskéje Nagy Vivien BC2-es női versenyzőnk volt.

Vivien Zágrábban versenyzett egyéniben április 7 – 14. között a Zagreb 2024 World Boccia Challenger versenyen.

Két fős különítményünk a kiutazást követő napon edzésen vett részt, majd kezdődhettek a megmérettetések.

Vivi csoportjában először a Brit Kayleigh Haggoval mérkőzött és egy egészen kiélezett csatában, döntőjátszmában maradt alul.

Második meccsének a tétje az volt, amennyiben nyer, továbbjut a negyeddöntőbe, ellenfele a Szlovák Kudlacova volt, akivel már sok nagy mérkőzést játszottak, eddig mindig Vivi nyerte a közös meccseket.

Most sem volt másképpen 5:4-re győzött a magyar lány, így jöhetett a meccs a négy közé kerülésért.

A Portugál Correia most jobb volt, Ő jutott a négy közé, míg Vivien a hatodik helyen végzett 14 indulóból.

Vivien így értékelte a zágrábi szezonkezdést:

Mindenképp szerettem volna a kanadai világkupa előtt egy erős mezőnyben indulni, ami sikerült is. Zágráb nagyon népszerű az országok körében a rutinos szervezés miatt, amire ezúttal sem lehetett panasz. BC2 női egyénibe 14-en indultunk.

Az első mérkőzést kifejezetten sajnálom, majdnem elcsíptem a skót lányt, de elrontottam a végét. A második csoportmeccsen egy kihagyást leszámítva nem ment rosszul, de jelzés értékű, hogy miben kell javulni.

A negyeddöntőben Ana ellen is volt egy rossz szettem, ami a mérkőzésembe került.

A 6. helyezéssel elégedett vagyok, de több ranglista pontot vártam magamtól.

A következő állomás Montreálban a Világkupa, hogyan készülsz?

Montreálban paralimpiai szintű mezőny lesz a világkupán, többségében ázsiai és amerikai régiós versenyzőkkel. Velük ritkábban mérkőzünk, ezért is várom különösen ezt a versenysorozatot. Nagyon nehéz lesz a verseny, de azon leszek, hogy a legjobbat hozzam ki magamból és a verseny minden percét élvezzem.